Vánoce

Dar

Tento krátký film je vlastně reklama. Krásně však vystihuje podstatu adventu a vánoc. Děti to velmi dobře znají. Na jedné straně to dlouhé čekání a těšení se, na druhé straně pak obrovská radost (především z dárků). Tak nějak to prožívá i náš hrdina v této reklamě. Závěr je však překvapující. Celou reklamu shrnuje slogan – dárky, které se nemůžete dočkat dát. Tak nějak to možná má i Pán Bůh. Také se nemůže dočkat, aby nám lidem dal vánoční Dárek.

Ó, svatá noc

Ježíšek, Maria, Josef, tři králové, hvězda betlémská, hostinec, ve kterém nebylo pro ně místo… to všechno jsou typické obrazy našich představ o Svaté noci, kdy se narodil Ježíš. Všechny tyto obrazy můžete vidět i v tomto filmu, který se však odehrává v dnešní době. Že by se příběh Narození opakoval i v dnešních dnech?

Digitální Vánoce

Jak by vypadal příběh Narození v dnešní digitální době? Úsměvný příběh ze světa sociálních sítí může být zajímavým pohledem jak na sociální sítě, tak také na příběh, který se odehrál před dvěma tisíci lety.

Můžete si stáhnout také titulky.

Vytuněná slavnost Narození

Pokud mluvíte anglicky, nabízíme vám zajímavé video, které upravuje zažitou představu o narození Ježíška. Snaží se poodhalit různé idylické nánosy tradice a dát je do biblického kontextu. Na druhou stranu však toto video velmi dobře odhaluje pravou podstatu vánoc.

Pokud nerozumíte anglicky, můžete si stáhnout titulky.

Vánoční příběh

K vánocům neodmyslitelně patří děti, které je považují za nejkrásnější období celého roku. Jak se ale děti dívají na skutečný příběh narození? Skupina děti z farnosti sv. Pavla v Aucklandu na Novém Zélandu to vidí takto.

Nabízíme Vám zde verzi ve slovenském dabingu. Pokud byste však vládli angličtinou, zde je k vidění originál.

Daruj někomu to, o čem sní

Rok co rok každý z nás přemýšlí, čím obdarovat své blízké a začíná zkoumat během posledních pár týdnů před Vánoci, co by si asi tak přál. Hledání toho, o čem skutečně sní, ale vyžaduje delší čas než pár dní. Věnujme tedy více času sledováním blízkých a buďme s nimi častěji, sami nám to ukáží.

Daruj o trochu více lásky

Krásné video o tom, jak je důležité nebát se překonávat překážky, které mnohdy žádají mnoho naši energie, ale odměnou nám je spokojený a radostný výraz obdarovaného a to nemusí být jen o Vánocích. Dávejme trochu víc lásky do každého našeho činu…