Sebepoznání

Den a noc

Toto video pochází z dílny PIXARu a pojednává o dvou neslučitelných elementech světlu a tmě, noci a dni… prostě o tom, že věci tajemné jsou ty nejkrásnější. Můžete v něm objevit také mnoho různých dalších významů. Bohužel není na Youtube dostupná originální verze se slovy, které pronesl kdysi Albert Einstein, že ty nejkrásnější věci, které můžeme zažít jsou ty nejtajemnější.

Růst

Příběh o odvážném malém semínku, ze kterého vyrostl velký strom. Jsou věci, které i nám samým jsou skryté, ale odvaha a důvěra sám v sebe může přinést překvapující výsledky. Ne vždy totiž poznáš podle vzhledu, co se v druhém člověku skrývá…

Barva

A Bůh stvořil svět… barevný svět. Když jej však vybarvoval, zapomněl na jedno zvíře, které zůstalo černobílé. Byl to Boží záměr anebo nedopatření?

Alma

Trošku strašidelný příběh z dílny Pixaru o malé holčičce, kterou zvědavost přivede až do tajemného hračkářství, kde objeví panenku, která vypadá přesně jako ona. Pokušení dotknout se nedotknutelného je velké a tak také celý příběh dopadne.
Je možné sám sebe poznat úplně? Jsou nějaká místa  nás, která nám zůstanou tajemstvím?

Doma v malé kostičce

Trochu delší, ale o to hlubší film o tom, jak je někdy důležité sestoupit do vlastního nitra, do své minulosti. Člověk tam může objevit mnoho krásného, co mu život dopřál. Někdy však na tyto poklady života zapomínáme a soustředíme se pouze na ty aktuální maličkosti, které nás trápí teď. Život je však nutné brát ve všech souvislostech a všímat si toho dobrého i špatného zároveň.

 

Geriho hra

Legendární film oceněný Oskarem od českého tvůrce Jana Pinkavy – Geriho hra. Tento film z roku 1997 se stal průkopníkem animovaného filmu. Vypráví o starém muži, které si vyrazil do parku zahrát šachy. Soupeřem si však byl sám. Dva světy v nás, dva póly naší duše, dva soupeři a zároveň největší přátelé… Kdo jsem z nich jsem opravdu já a kdo z nich je má maska?

Původ

Origins (Původ) je název velmi zajímavého a krátkého filmu. Stará součástka má nálepku, kterou jí dali v továrně a tak se snaží podle ní najít své štěstí. Zjistí však, že původ se neodvozuje podle nálepek, které nám dali lidé, ale podle vnitřních tužeb a něčeho, co není v lidské moci. Najde nakonec svůj původ?

Síla empatie

Krátké video, které však velmi názorně dokáže vysvětlit rozdíl mezi empatií a soucitem. Naladit se na empatii je možné ve chvíli, pokud jsme schopni se sami dotknout své zranitelnosti a křehkosti. Zapamatujete si čtyři vlastnosti empatie?