Přátelství

Mac ‘n’ cheese

Na první pohled se zdá, že tu jde o život. Auta lítají, rychlost rozhoduje o bytí a nebytí a silnější dostane slabšího. Na pohled druhý zde však jde o něco úplně jiného.
Nechte se překvapit…. i tak může vypadat přátelství.

Polojasno

V nouzi poznáš přítele. I tak by se dalo shrnout poselství tohoto krátkého filmu z dílny Walt Disney. Na první pohled to vypadá, že čáp z tohoto filmu pobral všechnu smůlu a jenom se se svým přítelem trápí. Nakonec však všechno dobře dopadne a čáp zjistí, že ačkoliv je občas polojasno (partly cloudy), přece jenom to sluníčko občas vyjde a to vlastně úplně stačí.

Svaté ovce

Věrnost a touha těchto oveček být se svým pastýřem nezná mezí. Dělají všechno pro to, aby je pastýř neopustil a ten už z toho začíná být pěkně zoufalý. Vždyť je přece neděle a musí jít do kostela.
Nakonec to ale vyřeší po svém a všichni jsou náramně spokojeni. Svatý pastýř, svaté ovce, svatá mše….

Pro ptáky

Tento krátký film od PIXARu si v sobě nese mnoho zajímavých témat. Od toho, že mít přátele je touha většiny z nás, přes nepřijetí někoho, kdo je “jiný”, semknutí se v jedno, když existuje společný nepřítel, domýšlení důsledky svých činů, až po téma, že někdy ti může nejlépe posloužit ten, koho odmítáš. No jistě v něm najdete mnohem více.
Tento film získal v roce 2001 Oskara za nejlepší animovaný film.

Protože vkládání videa na jiné servery je zakázáno, podívejte se na něj přímo na YOUTUBE.

Ride Of Passage

Nádherný příběh o přátelství, který v sobě, kromě hodnotného poselství ukrývá také skvělou práci animátorů tohoto krátkého filmu. Touha po uznání a moci je u nás lidí velmi silně zakořeněna, ale náš malý hrdina ji dokáže dát všanc, kvůli svému novému příteli. Přátelství zde vyhrálo nad sobectvím.

Jedná se o bakalářský projekt z Dánska natočený v roce 2012.

Křídlo

Trochu tajemný film, který vlastně jen ilustruje citát v jeho závěru:

“Každý z nás je anděl s jedním křídlem, abychom mohli létat, musíme obejmout jeden druhého.”
Luciano de Crescenzo

Vzhledem k tajemnosti celého příběhu je v něm ukryto mnoho symbolů, které rozhodně stojí za přemýšlení.

Most

Lávka pro jednoho a sejdou se na ní dva – medvěd s losem, co si nehodlají ustoupit, vrátit se a pustit toho druhého. Do toho se přidají menší  ještě mýval se zajícem se stejným úmyslem dostat se na druhou stranu. Jak to asi dopadne?

V mnohých situacích v dospělém životě nejsme schopni ustoupit ze své pozice a přitom se stačí rozhlédnout a poučit se od nejmenších.