Láska

Oktapodi

Film o pravé lásce, pro kterou se musí mnohé obětovat. Odvaha, statečnost a vytrvalost. Jen s těmito ctnostmi vydrží vztah dlouhou dobu. Dvě chobotnice, které se milují, ale okolnosti je stále rozdělují. Láska je “znovu” říkával básník Jan Skácel. A tak je tomu i v tomto filmu – ZNOVU.

WC lovestory

Tento, trochu delší, film je důkazem toho, že láska kvete v každém věku a na každém místě. Láska je tajemná, láska stále hledá, láska vytrvá. Oskarem oceněný ruský film vypráví o paní z veřejných záchodků, kolem touží po pravé lásce. Jednoho dne se objeví její první náznak. O tom, jak láska dokáže změnit člověka, o tom, že pravá láska spojuje… Pro ty, co nemluví rusky je v závěru napsáno “nutně sháníme pracovníka”. Kam a jakého? Podívejte se sami…

Myšlenka na tebe

Toto taneční a hudební ztvárnění lásky bere dech. Jen samotné dívání se na tyto dva vyvovlává různé myšlenky. Je tento film o lásce, o myšlenkách, o nedosažitelnosti milovaného? Možná o všem tomto a možná o něčem jiném. Posledních pár vteřin však všechno převrátí naruby.
Až se budete dívat, nezapomeňte na hudbu, která je velmi důležitá. A protože je text v angličtině, můžete se na jeho překlad podívat zde.

Composition In Time

Tento jednoduše animovaný film vypráví o důležité životní pravdě. O tom, že všechno má svůj čas a jsme zde na zemi na přechodnou dobu. A také o tom, že je důležité ve správný čas své děti vyslat do života a už jen zpovzdálí sledovat, jak se jim daří.

Muži vs ženy

Velmi vtipná a podle mnohých i pravdivá animace z dílny italského tvůrce Bruna Bozzetta o tom, jaké rozdíly jsou mezi muži a ženami. Na druhou stranu i přes všechny ty rozdíly k sobě muž a žena nerozlučitelně patří a ve vztazích je důležité právě z těchto rozdílností těžit. Myslíte, že Bruno přehání?

Slepice nebo vejce

Tento velmi hezky zpracovaný film pojednává o lásce. Říká nám, že láska je mocná čarodějka, motivace k nadlidským výkonům a že láska dokáže kultivovat. Na druhou stranu však existují tendence, které nám v pravé lásce překážejí. Mohou to být naše návyky, závislosti či lpění na různých věcech. Dokážeme se jich postupně zbavovat anebo na nich lpíme natolik, že naše vztahy rozbíjí?

Zakořeněný

Tento krátký film je příběhem lásky. Lásky, která uměla čekat, lásky, která žila jen pro ten jediný okamžik spojení dvou srdcí. I taková má láska být…

Není to o hřebíku

Toto krátké video (v angličtině) je nádhernou ukázkou rozdílnosti v komunikaci muže a ženy. Ano, není to jednoduché, ale není to nemožné a při troše námahy si nakonec žena a muž mohou porozumět. Ono to totiž asi opravdu není o tom hřebíku… 🙂

Cecelia

Trochu naivní, ale vtipné video vypráví o tom, jak láska dokáže motivovat lidi k neuvěřitelným výkonům. Téměř celý čas se snaží znuděný teenager uhranout dívku na protějším balkonu. Jeho chování se však radikálně změní, když zjistí, že dívka…
Všude kolem můžeme vidět kult dokonalosti. V čem ale opravdu tkví krása člověka?

Nenávist/láska

Tento krátký film (v angličtině) řeší velmi zajímavé téma. Jak je možné, že někoho milujeme a jiného nenávidíme? Není to jen naše mysl a naše vůle, která se může rozhodnout, jaký postoj ke světu a lidem zaujmeme? Láska a nenávist – dvě strany jedné mince?

Láhev

Láhev je stručný název tohoto hlubokého filmu. Dva zamilované “ostrovy”, jejichž jediný dorozumívací prostředek je láhev v moři. Postupně se poznávají, ovlivňují, aniž by se kdy viděli. A pak jednoho dne dostanou šílený nápad…

Ty

Tento film pojednává o lásce, o její všednodennosti, stereotypech, ale i momentech naprosto nečekaných překvapení…
Video je v anglickém znění.

Mužský vs ženský mozek

Marek Gungor, americký pastor, vysvětluje velmi stručně rozdíl mezi ženským a mužským mozkem. Lze s ním souhlasit nebo ne?